Aktuality z Průhonické botanické zahrady


Botanická zahrada se akreditovala v síti ArbNet

04.04.2017

 

 

Botanická zahrada získala tento týden akreditaci v mezinárodní síti ArbNet na stupni 3. Akreditace potvrzuje, že zahrada splnila požadovaná kritéria a je vedena na vysoké odborné úrovni. Registr vede Morton Arboretum ve státě Illinois (USA) ve spolupráci s mezinárodní organizací botanických zahrad BGCI a americkou organizací sdružující botanické zahrady, arboreta a veřejně přístupné parky - American Public Gardens Association.

 

Botanická zahrada se akreditovala v síti ArbNet

Ocenění za celoživotní práci - Uljana a Milan Blažkovi

30.01.2017

Na valné hromadě Unie botanických zahrad ČR , která se konala 26.1. 2017 v botanické zahradě UK Na Slupi, získali Uljana a Milan Blažkovi významné ocenění za celoživotní práci v botanických zahradách - Čestné členství Unie.

Životopis Uljany a Milana si můžete přečíst na blogu zahrady.

Ocenění za celoživotní práci  - Uljana a Milan Blažkovi

Pomologické arboretum na podzim a v zimě

30.01.2017

Ve spolupráci s EC Meluzína jsme provedli inventuru pomologického arboreta. Na podzim jsme vysadili dvě řady jabloní, které EC Meluzína zajistilo. V první řadě se návštěvníci budou moci seznámit s českými krajovými odrůdami a ve druhé řadě s nejstaršími odrůdami, které byly vyšlechtěny v Čechách.


Pomologické arboretum je evidované jako genofondová plocha v rámci realizace projektu 76-FN-027 Oživení starých odrůd podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Přehled stromů původního arboreta i nových výsadeb můžete vidět na stránkách Genofondové plochy starých odrůd spravovaných ČSOP.

 

Pomologické arboretum na podzim a v zimě

Stavba kanalizace

30.01.2017

V zimních měsících probíhá na ploše zahrady stavba kanalizační přípojky vedoucí k objektu Weltzovna. Doufáme, že stavba bude dokončena včas a nedotkne se návštěvnického provozu.

Stavba kanalizace

Filmování v zahradě

30.01.2017

Zázemí zahradníků v botanické zahradě se změnilo v "archeologické doupě". V zahradě filmaři natáčeli detektivní příběh kapitána Exnera.

 


Filmování v zahradě