Aktuality z Průhonické botanické zahrady


PRODEJ RŮŽÍ

20.10.2017

Od pátku 20.10.2017 je zahájen prodej růží na pokladně průhonického zámku.

V letošním roce jsme přistoupili k inovaci. Všechny růře jsou individuálně balené, mají visačku se jménem kultivaru a fotografií. Usnadní se tím manipulace s rostinami a bude zcela zřejmé, jakou růži si kupujete. Jedná se především o růže ze skupiny čajohybridů, které mají krásné velké květy a polyantek, jež kvetou celé léto.

Ať Vám krásně kvetou!

 

PRODEJ RŮŽÍ

Výstava o recyklaci odpadu

04.09.2017

Od soboty 2.9. 2017 je v expozici pěnišníků nainstalovaná putovní panelová výstava o recyklaci odpadu. Výstavu připravila Jana Posslová z Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy Univerzity v Brně ve spolupráci s Unií botanických zahrad ČR.

 

Na výstavě se seznámíte s jednotlivými druhy komunálního odpadu, který vzniká v našich domácnostech. Mnoho z toho, co vyhazujeme, jsou cenné suroviny. Proto řádná recyklace vede k ochraně přírody i životního prostředí lidí. Výstava bude přístupná do konce měsíce.

 

Přístup do botanické zahrady je Průhonickým parkem, je nutné zakoupit vstupenku do parku.

 

 

Výstava o recyklaci odpadu

 

Akce botanické zahrady podpořila obec Průhonice.

Výstava o recyklaci odpadu

Podzim v zahradě, provázení po růžích

04.09.2017

O víkendu 9.9. - 10. 9. jsme pro Vás připravili podzimní provázení v botanické zahradě, které bude zaměřené především na růže. Záhonové růže, ať čajohybridy tak i multiflory bohatě kvetou, takže je stále co obdivovat.

 

Sraz na provázení ve 14.00 u vstupu z Průhonického parku do Botanické zahrady ( 49.9942349,14.5635478).

 

 

Podzim v zahradě, provázení po růžích

Prodej kosatců

04.09.2017

Během víkendu 9. a 10. září od 9.00 do 17.00 bude v prostorách Průhonické botanické zahrady připraven prodej přebytků kosatců z letošní přesadby.

 

V prodeji budou vysoké zahradní kartáčkaté kosatce (Iris barabata elatior) a to kvalitní historické odrůdy vyšlechtěné do sedmdesátých let minulého století a nejžhavější novinky vyšlechtěné v posledních 10 letech. Prodejní sortiment bude kolem 150 odrůd. Cena jednoho oddenku je 15 Kč. Návštěvníci se slevovým kupónem časopisu Zahrádkář mají každý pátý kosatec zdarma.

 

Kromě kosatců budou nabídnuty do prodeje pivoňky a v omezené míře vodní a bahenní rostliny. Přístup do botanické zahrady je Průhonickým parkem, je nutné zakoupit vstupenku do parku.

Prodej kosatců