Malování v zahradě 2016 - výsledky | Akce v zahradě | Akce | Články | iBotky.cz

Malování v zahradě 2016 - výsledky

Mobilní verze

Průhonické botanické zahradě proběhl 6. ročník akce “Malování v zahradě“ určené pro děti od 1 do 16 let.

Mladí talentovaní výtvarníci namalovali desítky obrázků růží, kosatců, vodních rostlin z jezírek nebo scenérií z Průhonické botanické zahrady.

Většina dětí malovala růže pastelkami. Zaujali nás však i obrázky květin nakreslené obyčejnou tužkou. Všichni byli odměněni malou sladkou odměnou a balonkem.

 


 

Čtyřčlenná porota v obsazení vedoucího Průhonické BZ, vedoucí oddělení pro styk s veřejností ze Správy Průhonického parku a 2 kurátorek rostlinných sbírek měla za úkol vybrat nejlepší díla z  85 obrázků.

Našli se mezi nimi dokonale ztvárněné detaily květů, někdy i celé rostliny, ale někteří dali přednost celkovým pohledům např. na růžové keře nebo zachytli celé jezírko s lekníny a jinými vodními rostlinami přičemž nezapomněli ani na faunu a malovali i vážky a šneky, které se v jezírkách vyskytují. Níže uvedení vítězi z každé věkové kategorie dostanou navíc za odměnu za mistrovsky provedena výtvarná díla milá překvapení – různé upomínkové předměty z Průhonického parku. Soutěž se líbila i rodičům, kteří se často taky rádi zapojili, a tak malovali jen tak pro potěšení, bez nároku na odměnu a někteří tak zdárně motivovali děti k malování.  Všechny obrázky postupně naskenujeme a můžete si je prohlídnout na našich webových stránkách. Budeme se těšit na další ročníky této oblíbené akce a věříme, že zahradu opět navštívíte a namalujete nejhezčí kytičku, kterou v BZ můžete určitě objevit. Děkujeme za vaši účast, byl to příjemně strávený čas a těší nás hojná účast talentovaných dětí.

 


kategorie 1-5 let

 

1. místo: Anežka Kazimírová

2. místo: Jáchym Drdla

3. místo: Eunika Hrdinková

 

 


 kategorie 6 – 9 let

 

1. místo: Aglaja Parsamova

2. místo: Anežka Daňková

3. místo: Barbora Jedlanová

 

 


 

 kategorie 10 - 16 let

1. místo: Anežka Devátá

2. místo: Karolína Pešová, Markéta Pešová

3. místo: Kristýna Coufalová

 Komentáře k článkuŽádné komentáře

Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.
Kolik je 2*3 (slovně) *  
* Povinné údaje jsou označené hvězdičkou