Malování v zahradě 2014 | Akce | Články | iBotky.cz

Malování v zahradě 2014

Mobilní verze

Botanická zahrada Botanického ústavu Akademie věd ČR na Chotobuzi připravila již pátý ročník soutěže "Malování v zahradě".

Tato výtvarná soutěž je určena dětem, spodní věková hranice není definována, horní se kryje s nejvyšším věkem povinné školní docházky. Cílem je podpořit zájem dětí nejen o krásu zahradních květin, ukázat neobyčejnou variabilitu kulturních rostlin,  a samozřejmě také povzbudit jejich výtvarný talent.
 

 
Podmínky soutěže:
 
Na záhonech v Průhonické botanické zahradě na Chotobuzi  si děti vyberou z celé palety pestrých květů ten, který se jim nejvíce líbí a nebo je zaujme zahradní scenérie – solitérní strom nebo jezírka s lekníny. Posadí se do trávy (či jako velcí umělci všechno klidně zvládnou ve stoje) a výjev nakreslí či namalují. Poté výkres odevzdají ve stánku, kde za něj dostanou drobnou odměnu.
Pokud se nezapomenou podepsat a napsat adresu, postoupí jejich obrázek do vyhodnocení odborné poroty, která bude složena z botaniků a umělců. Porota do prázdnin vybere nejlepší díla v jednotlivých věkových kategoriích (předškoláci, mladší a starší školáci), ohodnotí je cenami a zveřejní na internetu.
Akce bude probíhat během Průhonického trvalkového víkendu a japonského dne, tedy ve dnech 31.května a 1. června 2014, na který jste samozřejmě všichni zváni.
 
Těšíme se na vás!      
 
Fotografie z minulých ročníků si můžete prohlédnout zde.