Průhonický kosatec - výsledky soutěže | Akce | Články | iBotky.cz

Průhonický kosatec - výsledky soutěže

Mobilní verze

Naši návštevníci vybrali nejkrásnější kosatec z nové výsadby v zahradě z tzv. Trial Garden, na které spolupracujeme se Středoevropskou kosatcovou společností MEIS.

V této soutěži vyjádřila svůj názor laická veřejnost, která navštěvuje naši zahradu. Návštěvníci se na kosatce dívají trochu jinak než odbodníci z oboru. Soustředí se více na květ - jeho barvu a barevné kombinace, tvar či vůni - kdežto my hodnotíme celkový dojem, růstové vlastnosti a díváme se na rostliny vzevrubněji. Oni  mohou do pohledu vnášet i momentální citové rozpoložení. Mnohdy je pro ně tou nejkrásnější květinou ta, která rostla u babičky na zahrádce, bez ohledu na trendy světového šlechtění. A v tom je krása interakcí mezi veřejností a odborníky, protože skoro vždy volí jinak.

Tedy bez ohledu na to, kdo rostliny vyšlechtil nebo odkud pocházejí, vybrali návštevníci Průhonické botanické zahrady následující vítěze:

Kategorie TB (vysoké zahradní kosatce)  č. TB 7.3.

Kategoris IB (střední zahradní kosatce) č. IB 1.2.

Kategorie SDB + MDB (nízké a miniaturní kosatce)  č. SDB 3.6.

Ostatní skupiny kosatců nebyly hodnoceny.

 

Soutěž Průhonický kosatec bude probíhat i v roce 2016 a my doufáme, že představíme návštěvníkům i ostatní skupiny jako jsou spurie či sibiřské kosatce.

Přiďte se podívat!

 

 

 

                                                                                    

 


Klíčová slovaKomentáře k článkuŽádné komentáře

Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.
Kolik je 2*3 (slovně) *  
* Povinné údaje jsou označené hvězdičkou