Malování v zahradě 2017 | Akce | Články | iBotky.cz

Malování v zahradě 2017

Mobilní verze

Botanická zahrada Botanického ústavu Akademie věd ČR na Chotobuzi připravila již sedmý ročník soutěže "Malování v zahradě".

Tato výtvarná soutěž je určena dětem, spodní věková hranice není definována, horní se kryje s nejvyšším věkem povinné školní docházky. Cílem je podpořit zájem dětí o krásu zahradních květin, ukázat neobyčejnou variabilitu kulturních rostlin,  a samozřejmě také povzbudit jejich výtvarný talent.

O tomto víkendu budou v plném květu zahradní kosatce, začínají kvést pivoňky a růže. Můžete se s nimi seznámit během provázení, které začíná ve 14.00 u vstupu do zahrady.

 


 

Podmínky soutěže:

Na záhonech v Průhonické botanické zahradě na Chotobuzi si děti vyberou z celé palety pestrých květů ten, který se jim nejvíce líbí a nebo je zaujme zahradní scenérie – solitérní strom nebo jezírka s lekníny. Posadí se do trávy (či jako velcí umělci všechno klidně zvládnou ve stoje) a výjev nakreslí či namalují. Poté výkres odevzdají ve stánku, kde za něj dostanou drobnou odměnu. Pokud se nezapomenou podepsat a napsat adresu, postoupí jejich obrázek do vyhodnocení odborné poroty, která bude složena z botaniků a umělců. Porota do prázdnin vybere nejlepší díla v jednotlivých věkových kategoriích (předškoláci, mladší a starší školáci), ohodnotí je cenami a zveřejní na internetu. Akce bude probíhat během Průhonického trvalkového víkendu a japonského dne, tedy ve dnech 3. a 4. června 2017, na který jste samozřejmě všichni zváni.

 

Těšíme se na vás!     

 

 

 Fotografie i kresby z minulých ročníků si můžete prohlédnout zde.Komentáře k článkuŽádné komentáře

Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.
Kolik je 2*3 (slovně) *  
* Povinné údaje jsou označené hvězdičkou