Prodej kosatců 2017 | Akce | Články | iBotky.cz

Prodej kosatců 2017

Mobilní verze

Milovníci trvalek mají ojedinělou možnost získat sazenice běžně nedostupných odrůd kosatců z genofondových sbírek Botanického ústavu Akademie věd ČR v Průhonicích u Prahy.

 

 

 

Průhonický park není jen světově ceněnou sbírkou domácích i exotických dřevin a místem pro romantické procházky. Jeho součástí je i botanická zahrada s genofondovými sbírkami růží, pivoněk a kosatců. Na jednom místě zde najdete stovky a tisíce nejrůznějších odrůd planých i šlechtěných květin, které jsou zde uchovávány pro vědecké i šlechtitelské účely.

 

Kosatce se pravidelně po 3 – 4 letech přesazují. A protože za tu dobu pěkně narostou, botanická zahrada část sortimentu nabízí zahradníkům, zahrádkářům i dalším zájemcům.

 

„Kosatce jsou chloubou naší botanické zahrady a proto bychom chtěli tyto nádherné a přitom nenáročné květiny propagovat mezi českými zahrádkáři,“ říká k tomu RNDr. Pavel Sekerka z Botanického ústavu.

Každý návštěvník parku si bude moci v sobotu a neděli 8. a 9. září vybrat některou z více než 150 odrůd, které většinou nelze pořídit v žádném zahradnictví, a odnést si ji za symbolickou cenu 15 Kč.  

Zájemci o pěstování kosatců si tak mohou odnést sazenice vysokých kartáčkatých kosatců, které byly vyšlechtěny do 1970 a také žhavé novinky.

 

 

 

Součástí akce jsou i odborné konzultace o vlastnostech a nárocích jednotlivých odrůd a prohlídka genofondových sbírek růží.

 

 Zahrada bude otevřena od 9.00 do 17.00, vstup do zahrady je z Průhonického parku.

 

 Komentáře k článkuŽádné komentáře

Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.
Kolik je 2*3 (slovně) *  
* Povinné údaje jsou označené hvězdičkou