Pozvánka na akci: Trvalkový víkend | Akce | Články | iBotky.cz

Pozvánka na akci: Trvalkový víkend

Mobilní verze

Již skoro tradičně, protože se jedná o třetí ročník, bude letošní první červnový víkend v Průhonicích věnován trvalkám a Japonské kultuře.

 První červnový víkend patří v botanické zahradě Chotobuz i Průhonickém parku k těm nejatraktivnějším. Naplno kvetou zahradní kosatce – jak odrůdy kosatce bradatého (Iris barbata) tak i kosatce sibiřské (Iris sibirica - hybrid). Protože letošní rok byl teplý a suchý, pěnišníky v botanické zahradě již odkvetly, zato v zastíněném a chladnějším parku kvetou naplno.  Vykvétají první odrůdy denivek a  pivoněk čínských, leknínů i další trvalek.

 
 
 
Pro děti je připraveno malování v botanické zahradě. Malé i velké děti si budou moci vybrat z pestré kolekce květů nebo vybranou scenérii a tu namalovat. Každý obrázek bude odměněn drobnou cenou. Nejlepší práce budou zveřejněny na webu a slavnostně vyhodnoceny.
 
 
Pro návštěvníky jsou připraveny komentované prohlídky s odborným průvodcem po genofondových sbírkách Botanické zahrady Chotobuz  , komentovaná prohlídka alpina a tento rok poprvé i provázení po dřevinách a historii Průhonického parku – a to jak po známější první části, tak i v druhé části, bývalé Oboře.
 
Během trvalkového víkendu si budete moci prohlédnout dvě výstavy, které sice začaly již v květnu, ale určitě potěší.
Panelová výstava O čem je současná botanika Vás seznámí s vybranými problémy současné botaniky.
 
V návštěvnickém centru zámku je umístěna výstava Svět pavích ok - makrofotografie Václava Laňky. Výstava makrofotografií motýlů a jiných přírodnin, které připomínají oči je doplněná o preparáty hmyzu. Fotografie jsou doplněny textem, vysvětlující význam a vznik tohoto fenoménu. Autor výstavy - Mgr. Václav Laňka je dlouholetý vedoucí přírodovědných kroužků a vedoucí Botanické zahrady v Rakovníku.
 
Vyvrcholením trvalkového víkendu je Japonský den.
 
Program trvalkového víkendu - zde.
Botanický ústav
 
BOTANY.czPSPS

MŽP