Malování v zahradě 2012 | Akce | Články | iBotky.cz

Malování v zahradě 2012

Mobilní verze

Botanická zahrada Botanického ústavu Akademie věd ČR Chotobuz připravila společně s internetovým magazínem BOTANY.cz a za podpory Ministerstva životního prostředí dětskou soutěž Malování v zahradě.

 

Jedná se již o třetí ročník soutěže, minulý rok děti malovaly růže , první ročník byl věnován kosatcům.
 
Tato výtvarná soutěž je určena dětem, spodní věková hranice není definována, horní se kryje s nejvyšším věkem povinné školní docházky. Cílem je podpořit zájem dětí nejen o krásu zahradních květin, ukázat neobyčejnou variabilitu kulturních rostlin,  a samozřejmě také povzbudit jejich výtvarný talent.
Soutěž navazuje na dětskou ilustrátorskou soutěž Malujeme s Botany S účastníky této soutěže se jistě setkáme v Průhonicích na udílení cen, které bude v sobotu 2. 6. v 11.00 na Malém nádvoří Průhonického zámku.
 
 
 
Podmínky soutěže:
 
Na záhonech v botanické zahradě Chotobuz  si děti vyberou z celé palety pestrých květů ten, který se jim nejvíce líbí a nebo je zaujme zahradní scenérie – solitérní strom nebo jezírka s lekníny. Posadí se do trávy (či jako velcí umělci všechno klidně zvládnou ve stoje) a výjev nakreslí či namalují. Poté výkres odevzdají ve stánku, kde za něj dostanou drobnou odměnu.
Pokud se nezapomenou podepsat a napsat adresu, postoupí jejich obrázek do vyhodnocení odborné poroty, která bude složena z botaniků a umělců. Porota do prázdnin vybere nejlepší díla v jednotlivých věkových kategoriích (předškoláci, mladší a starší školáci), ohodnotí je cenami a zveřejní na internetu.
Akce bude probíhat během druhého Průhonického trvalkového víkendu, tedy ve dnech 2. a 3. června 2012, na který jste samozřejmě všichni zváni.
 
Těšíme se na vás!        
 
 

Botanický ústav
 
BOTANY.czPSMŽPPSMŽP