Malování v zahradě 2013 | Akce | Články | iBotky.cz

Malování v zahradě 2013

Mobilní verze

Botanická zahrada Chotobuz připravila již čtvrtý ročník dětské soutěže Malujeme v zahradě. V minulých letech děti malovaly růže, první ročník byl věnován kosatcům.

Tato výtvarná soutěž je určena dětem, spodní věková hranice není definována, horní se kryje s nejvyšším věkem povinné školní docházky. Cílem je podpořit zájem dětí nejen o krásu zahradních květin, ukázat neobyčejnou variabilitu kulturních rostlin,  a samozřejmě také povzbudit jejich výtvarný talent.
 
 
 

 

Podmínky soutěže:

Při příchodu si ve stánku vyzvednou děti desky, papíry a pastelky. Na záhonech v botanické zahradě Chotobuz  si vyberou z celé palety pestrých květů ten, který se jim nejvíce líbí a nebo je zaujme zahradní scenérie – solitérní strom nebo jezírka s lekníny. Posadí se do trávy (či jako velcí umělci všechno klidně zvládnou ve stoje) a výjev nakreslí či namalují. Poté výkres odevzdají ve stánku, kde za něj dostanou drobnou odměnu. Pokud se nezapomenou podepsat a napsat adresu, postoupí jejich obrázek do vyhodnocení odborné poroty, která bude složena z botaniků a umělců. Porota do prázdnin vybere nejlepší díla v jednotlivých věkových kategoriích (předškoláci, mladší a starší školáci), ohodnotí je cenami a zveřejní na internetu.

Akce bude probíhat během čtvrtého Průhonického trvalkového víkendu, tedy ve dnech 1. a 2. června 2013, na který jste samozřejmě všichni zváni. 

Fotografie z minulých ročníků si můžete prohlédnout zde. 

Přístup do zahrady je z Průhonického parku. Akce je pořádána zdarma, návštěvníci musí mít vstupenku do parku.

Výsledné kresby minulého ročníku si prohlédněte zde.

 
Těšíme se na vás!