Hodnocení sortimentu kosatců 2018 | Výstavy | Akce | Články | iBotky.cz

Hodnocení sortimentu kosatců 2018

Mobilní verze

Jako již pravidelně, probíhalo v Průhonické botanické zahradě ve spolupráci se Středoevropskou kosatcovou společností, hodnocení novinek v sortimentu kosatců.


Celkově bylo v roce 2018 hodnoceno přes 50 semenáčů a odrůd kosatců od šlechtitelů z různých evropských zemí, ale převážně od členů společnosti MEIS (Middle European Iris Society). MEIS sdružuje pěstitele kosatců z Čech, Litvy, Polska, Slovenska a Ukrajiny. S Průhonickou botanickou zahradou spolupracuje na projektu Trial Garden, který probíhá již pět let ve veřejně přístupné části botanické zahrady.

Kosatce hodnocené v letošním roce byly šlechtiteli zaslány do Testovací zahrady v roce 2015 a byly po 2 a 3 letech pěstování 2 x hodnoceny. Výpěstky patří k nejmodernějším ukázkám šlechtění, v době zaslání do soutěže nesmí být starší než 3 roky. V přehledu nejlépe hodnocených uvádíme pouze 1. místa v každé kategorii a získané ohodnocení Elite znamená, že kosatec získal v hodnocení min. 100 bodů ze 150 možných. Karpatská medaile se uděluje nejlépe hodnocenému, registrovanému vysokému kartáčkatému kosatci (TB) vyšlechtěnému členy MEIS.

 

První místa získaly:

·         ´Ozdoba Ogrodu´, šlechtitel Z. Kilimnik (Polsko)

·         ´Tohu Bohu´, šlechtitel L. Tasquier (Francie)

·         sem. #9-07, šlechtitel A. Bianco (Itálie)

·         ´Anne Tje´, šlechtitel L. Tasquier (Francie)

·         sem. CJ02.20, šlechtitel Z. Seidl (Česká republika)

 Komentáře k článkuŽádné komentáře

Přidat komentář
Jméno: *
E-mail: 
Text: *
Napsáno je zbývá    znaků.
Kolik je 2*3 (slovně) *  
* Povinné údaje jsou označené hvězdičkou